Pokaż menu
Europejski Fundusz Morski i Rybacki Nasz pstrąg

Przygotowanie do wysyłki

Ikra po inkubacji, przed wysyłką, jest mechanicznie sortowana, a następnie przebierana przez wykwalifikowane osoby. Następnie jest pakowana do specjalnie zaprojektowanych boksów i odpowiednio zabezpieczona w zależności od długości transportu. Czas transportu ikry nie powinien przekraczać 72 godziny.
Transport zaoczkowanej ikry odbywa się za pomocą zatwierdzonych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii środków transportu. Podlegają one ścisłym procedurom higienicznym i sanitarnym oraz pozostają pod kontrolą Inspekcji Weterynaryjnej.

Sprzedaż lokalna

Transport ikry odbywa się najczęściej poprzez firmę kurierską z wieloletnim doświadczeniem, z którą regularnie współpracujemy. Transport w odległości 100–150 km odbywa się za pomocą własnych, zatwierdzonych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii środków transportu. Podlegają one ścisłym procedurom higienicznym i sanitarnym oraz pozostają pod kontrolą Inspekcji Weterynaryjnej. Klient wraz z ikrą otrzymuje Handlowy Dokument.

Sprzedaż Międzynarodowa

Przesyłki ikry odbywają się zazwyczaj drogą lotniczą. Współpracujemy z największymi i uznanymi przewoźnikami takimi jak LOT, Lufthansa, Turkish Airlines. Świadectwo zdrowia towarzyszące ikrze jest rejestrowane oraz zatwierdzane i poświadczane przez PLW w systemie TRACES.
W przypadku przesyłek poza Unię Europejską, świadectwo zdrowia wystawiane jest na przedstawionym przez kontrahenta i uznanym przez kompetentne władze jego kraju wzorze świadectwa. W niektórych przypadkach wymagane może być również Weterynaryjne Pozwolenie Importowe wystawiane przez odpowiednie władze kraju kontrahenta.